دولت در جایی مسکن می‌سازد که متقاضی باشد

دولت در جایی مسکن می‌سازد که متقاضی باشد

یکشنبه، 18 مهر 1400
ادمین سیستم

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، رستم قاسمی در بازدید از شهرستان کنگان اظهار در خصوص خانه اولی‌ها داشت: تسهیلات بسیار خوبی باتوجه‌به قانون جهش مسکن در مجلس برای این مهم پیش‌بینی شده است و ساخت مسکن فقط در شهرها و روستاهایی انجام می‌گیرد که افراد زیادی متقاضی باشند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه نهضت مسکن متقاضی محور است، گفت: افراد متقاضی در سامانه مسکن که به‌زودی راه‌اندازی خواهد شد، ثبت‌نام کنند؛ دولت در جایی می‌تواند مسکن بسازد که مردم متقاضی در شهرها و روستاها باشند.

وی در خصوص پروژه‌های شهرستان کنگان بیان کرد: توسعه بندر کنگان که سازمان بنادر در حال انجام آن است پیشرفت خوبی داشته است. منابعی که برای این بندر دیده شده محدودیت ندارد و از پیمانکار و دست‌اندرکاران این پروژه می‌خواهیم که هرچه سریع‌تر آن را تمام کنند.

قاسمی عنوان کرد: ما برای ساخت مسکن برای استان بوشهر هیچ محدودیتی نداریم جوانان و افرادی که در بوشهر هستند و خانه ندارند حتماً در سامانه مسکن ثبت‌نام کنند.

قاسمی تاکید کرد: اقتصاد دریا موضوع بسیار مهمی است؛ یکی از موضوعاتی که دولت سیزدهم آن را دنبال می‌کند این است که اقتصاد دریا محور رو توسعه دهد.

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی که  امروز برای بازدید از برخی از پروژه‌های جاده‌ای و همچنین مسکن به استان بوشهر سفر کرده است در جریان بازدید از منطقه کنگان، دیر و عسلویه، اظهار داشت: با توجه به سفر فردای رییس جمهوری به استان بوشهر این سفر انجام شده است. در این سفر تمامی پروژه‌هایی که در حوزه راه و شهرسازی در سطح استان وجود دارد مورد بازدید قرار می‌گیرد و برای رفع مشکلات احتمالی برنامه‌ریزی و اقدام خواهیم کرد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: محور بزباز- بندو به عنوان بخشی از کریدور غربی-شرقی-ساحلی جنوب کشور، از چابهار، آغاز و به خوزستان ختم می‌شود و یکی از کریدورهای بسیار مهم و استراتژیک کشور است.

وی افزود: طول این کریدور حدود هزار و ۸۵۰ کیلومتر است که ۳۹۰ کیلومتر آن در استان بوشهر بوده که تاکنون ۲۷۰ کیلومتر آن ساخته شده و باقی مانده در حال انجام است.

قاسمی با اشاره به اینکه مهمترین موضوع محور بزباز-بندو، اقتصاد دریا و دریامحوری است، اعلام کرد: بخشی از این پروژه بزرگراهی احداث شده است. امیدواریم با پیشرفت فیزیکی بخش باقیمانده که ۷۰ درصد است با برنامه‌ای که در سفر رییس جمهوری به این منطقه تدارک دیده شده تا پایان ۱۴۰۱ شاهد اتمام این پروژه باشیم.

گفتنی است، محور بزباز-بندو بخشی از بزرگراه نوار ساحلی جنوب کشور در استان بوشهر به طول ۳۲ کیلومتر است.

این بزرگراه در انتهای حوزه استحفاضی استان به سمت هرمزگان است و با توجه به نداشتن ایمنی کافی و محور فرعی بزباز-بندو- تقاطع عسلویه، ضرورت احداث و تکمیل محور بزرگراهی در سال‌های گذشته با هدف افزایش ایمنی تردد کاربران با خروج از مناطق روستایی، کاهش مصرف سوخت، تکمیل شبکه بزرگراهی استان و جنوب کشور، اصلاح دسترسی‌های لازم بزرگراه عسلویه-لامرد، رعایت پدافند غیرعامل به جهت دسترسی به شبکه راه آهن، تکمیل بزرگراه بزباز-بندو را یکی از مهمترین اولویت‌های پروژه‌های راهسازی استان کرده است.

برچسب ها